Indeks MSCI World, przedstawiający zmiany cen akcji na rynkach rozwiniętych, wzrósł o 2,8%. Podobne nastroje panowały na rynkach rozwijających się, gdzie indeks MSCI Emerging Markets zwyżkował o 2,7%.
Głównym wydarzeniem mającym wpływ na rynki była panika bankowa (bank run), która rozpoczęła się od amerykańskiego Silicon Valley Bank. Inwestorzy obawiali się efektu „zarażenia”, czyli wycofania depozytów z innych słabiej dokapitalizowanych banków, co mogłoby spowodować dalsze kłopoty sektora bankowego, a także wpłynąć na gospodarkę. W konsekwencji na rynkach nastąpiła awersja do ryzyka. Indeks zmienności, bardziej znany jako VIX, znalazł się na najwyższym poziomie w tym roku (im wyższy poziom indeksu tym większy „strach”). Spadły indeksy giełdowe, surowce (m.in. ropa), a kapitał popłynął do bezpieczniejszych aktywów.
Panika w sektorze bankowym przyczyniła się również do utraty zaufania do szwajcarskiego banku Credit Suisse, który ostatecznie został przejęty przez UBS. Dopiero skoordynowane działania rządów i banków centralnych, w tym m.in. dostarczenie płynności do sektora bankowego, przyczyniły się do stabilizacji na rynkach finansowych. Wspomniany wcześniej indeks VIX spadł, a nastroje inwestorów uległy poprawie w drugiej połowie miesiąca.
Pomimo dużej zmienności w ciągu miesiąca, indeksy giełdowe odnotowały ostatecznie relatywnie niewielkie zmiany względem końca lutego. Zdecydowanie większe dysproporcje stóp zwrotu miały miejsce w poszczególnych sektorach. Bardzo dobrze poradziły sobie spółki technologiczne, których nie dotyczyły bezpośrednio problemy sektora finansowego, a dodatkowo sprzyjały im spadki rentowności obligacji. Indeks Nasdaq Composite zakończył miesiąc wzrostem o 6,7%. Indeks S&P 500 zakończył miesiąc wzrostem o 3,5%, czemu sprzyjał duży udział spółek technologicznych w indeksie. Po drugiej stronie znalazł się sektor finansowy, w tym banki. Ujemne stopy zwrotu odnotowały również spółki surowcowe oraz reprezentujące sektor paliw. Podobne nastroje panowały na rynkach europejskich. Indeks Stoxx Europe 600 zakończył miesiąc spadkiem o 0,7%. Niemiecki indeks DAX wzrósł w tym czasie o 1,7%, jednak lepiej zachował TecDAX, przedstawiający zmiany cen akcji technologicznych spółek, kończąc miesiąc wzrostem
o 3,7%.