Indeks MSCI World, przedstawiający zmiany cen akcji na rynkach rozwiniętych, zyskał 7,0%. Równie dobre nastroje panowały na rynkach rozwijających się, gdzie indeks MSCI Emerging Markets wzrósł o 7,9%.
Wydaje się, że dobre nastroje inwestorów na rynku akcji związane były z kontynuacją napływu pozytywnych informacji gospodarczych, a w konsekwencji zmniejszeniem prawdopodobieństwa scenariusza głębokiej recesji. Dobre informacje napływały z Chin, gdzie opublikowane PKB za IV kwartał było lepsze od oczekiwań ekonomistów, a stopniowe znoszenie restrykcji pandemicznych może poprawić sytuację gospodarczą drugiej gospodarki świata. Pozytywnie zaskoczył również wstępny odczyt PKB amerykańskiej gospodarki. W Europie natomiast kontynuowana była poprawa sytuacji energetycznej, głównie za sprawa spadających cen gazu oraz energii elektrycznej. Skalę poprawy dla strefy euro dobrze obrazuje indeks zaskoczeń ekonomicznych (Citi Economic Surprise Index), pokazujący, jak bardzo opublikowane dane makroekonomiczne okazują się lepsze lub gorsze od oczekiwań. Indeks ten jest na najwyższym poziomie od lipca 2021 roku, a więc dane gospodarcze zaskakiwały pozytywnie.
Lepsze od oczekiwań dane makroekonomiczne oraz oczekiwany spadek inflacji sprzyjały rynkom akcji, a w szczególności spółkom technologicznym. Amerykański indeks Nasdaq Composite wzrósł o 10,7%, odnotowując najlepszy styczeń od 2001 roku. W Europie również panowały dobre nastoje, a indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 6,7%. Na rynku europejskim wyróżniały się również spółki technologiczne. Dobrze zachował się także sektor bankowy, któremu sprzyjały oczekiwania dalszych podwyżek stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny. Rynki rozwijające się korzystały natomiast na osłabieniu dolara względem innych walut, co przełożyło się na kontynuację poprawy nastroju do tego regionu. Dobrze zachował się indeks Hang Seng, reprezentujący chińskie spółki, kończąc miesiąc wzrostem o 10,4%.