Zarząd TFI Allianz Polska S.A.

Robert Hoerberg - prezes zarządu

www.allianz.pl - Robert Hoerberg - prezes zarządu

Absolwent Santa Clara University w Kalifornii. W 2011 roku ukończył też studia MBA w London Business School. Jest licencjonowanym analitykiem finansowym (CFA).

Karierę zawodową zaczynał w firmie Hypo Real Estate Holding AG, w której zajmował się relacjami inwestorskimi. Następnie pracował w spółce Kepler Capital Markets oraz w trakcie studiów MBA w funduszu hedgingowym Amber Capital w Londynie. W obu tych firmach był analitykiem odpowiedzialnym m.in. za rynki środkowoeuropejskie. Po studiach MBA Robert Hoerberg dołączył do Allianz Global Investors, jako doradca merytoryczny w biurze prezesa Zarządu. W wyniku zmian w obszarze zarządzania aktywami w Grupie Allianz od 2012 roku kontynuował pracę na tym samym stanowisku w Allianz Asset Management. Od 2013 roku jako główny menadżer ds. inwestycji w Allianz Investment Management - Fast Growing Entities (AIM FGE) nadzorował inwestycje spółek Allianz w Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przed powołaniem do zarządu zasiadał też od 2014 w Radzie Nadzorczej TFI Allianz Polska S.A.

Powołany na stanowisko prezesa zarządu TFI Allianz Polska S.A. z dniem 1 sierpnia 2015 roku.

Sławomir Chwierut - wiceprezes zarządu

www.allianz.pl - Sławomir Chwierut - wiceprezes zarządu

Absolwent kierunku Finanse i Bankowość Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), dyplom Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych University of Bristol oraz dyplom Executive MBA Ecole Nationale des Ponts et Chaussees w Paryżu.

W latach 1996-2001 zatrudniony w Departamencie Ubezpieczeń w KPMG Polska.

Pracę w Allianz Polska rozpoczął w 2001 roku. Pełnił funkcje Dyrektora Zarządzającego w Departamencie Finansów TUiR Allianz Polska S.A. i TU Allianz Życie Polska S.A. oraz Dyrektora Finansowego - Członka Zarządów spółek celowych Allianz (Allianz Polska Services Sp. z o.o. oraz Allianz Informatyka Sp. z o.o.).

Uczestniczył w szeregu projektów, m.in.: relokacji likwidacji szkód, centrum obsługi klienta i spółki dystrybucyjnej, organizacji centrum informatycznego oraz regionalnego centrum księgowego.

Wiceprezesem zarządu TFI Allianz Polska jest od 1 maja 2012 roku.

Anna Bąkała - członek zarządu

www.allianz.pl - Anna Bąkała - członek zarządu

Absolwentka wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej i studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w instytucjach rynku kapitałowego, z czego 12 lat to doświadczenie w strukturach sprzedażowych TFI.

Karierę zawodową zaczynała w Biurze Maklerskim Banku Gospodarstwa Krajowego. Następnie w latach 1999-2001 pracowała w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym BIG Banku Gdańskiego. Od 2001 do 2008 roku była związana z PKO/CREDIT SUISSE TFI, początkowo jako Manager ds. Sprzedaży, a następnie jako Dyrektor ds. Klientów Instytucjonalnych. W latach 2008-2010 pracowała w BRE Wealth Management S.A. jako Dyrektor Departamentu Zarządzania Relacjami z Klientami.

Od 2010 związana jest z Grupą Allianz Polska jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu w TFI Allianz Polska S.A. Na stanowisko członka zarządu tej spółki została powołana z dniem 1 stycznia 2016 roku.

Więcej o TFI Allianz Polska S.A.