Wypadki w żłobkach i przedszkolach
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji w Polsce na 25 dzieci w grupie przedszkolnej przypada jeden nauczyciel lub wychowawca i dodatkowo osoba wspomagająca w opiece (§ 5 ust. 1 rozporządzenia MEN z 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli). To oznacza, że pracownik musi mieć na oku kilkanaście maluszków. Upilnowanie ich wszystkich jest bardzo trudne – tym bardziej na placach zabaw.
W przypadku dzieci do lat 3 najczęstszą przyczyną wypadków są upadki z wysokości. Z reguły dochodzi do nich w miejscach związanych z aktywnością ruchową dziecka, czyli na placach zabaw, boiskach, podwórkach. Zdarzają się zderzenia z kolegami, poślizgnięcia, uderzenia huśtawką, skaleczenia, upadki z przyrządów zabawowych. Oczywiście mniejsze ryzyko wypadków występuje w przypadku maluszków, które jeszcze nie chodzą, ale nie można go wykluczyć.
Czy ubezpieczenie dziecka w żłobku jest obowiązkowe? Czy taka sama konieczność dotyczy również dziecka, które uczęszcza do przedszkola? Ani w jednym, ani w drugim przypadku przepisy nie nakładają konieczności zawarcia polisy, natomiast w obu jest to zalecane, gdyż dzięki temu można uniknąć wysokich kosztów leczenia, rehabilitacji i innych, które mogą stanowić konsekwencję wypadku.
Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu – co obejmuje?
Szukając ubezpieczenia dziecka w przedszkolu, możesz mieć wątpliwości, czy taka ochrona w ogóle istnieje. Zdecydowanie tak, a w naszej ofercie znajduje się ona pod nazwą: ubezpieczenie szkolne NNW. Może ono obejmować nie tylko uczniów, ale również młodsze dzieci – uczęszczające do przedszkola lub żłobka.
Zatem jeśli interesuje Cię ubezpieczenie dziecka w żłobku, możesz się zdecydować na jeden z pakietów ochrony W ramach wariantów możesz wybierać między sumami ubezpieczeń. Pakiety zapewniają ochronę od takich zdarzeń jak:
- uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku,
- koszty leczenia i rehabilitacji powstałe w wyniku wypadku,
- pogryzienie, ukąszenie, użądlenie ubezpieczonego dziecka,
- śmierć rodzica ubezpieczonego dziecka w wyniku wypadku,
- śmierć ubezpieczonego dziecka w wyniku wypadku, w tym komunikacyjnego,
- świadczenia assistance po wypadku,
- pobyt w szpitalu w wyniku wypadku,
- pobyt w szpitalu po nagłym zachorowaniu,
- zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, zakupu środków ortopedycznych,
- koszty zakupu środków ortopedycznych.