Ciężka choroba bywa jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Jednak dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu w razie poważnego zachorowania – umowie dodatkowej do ubezpieczenia „Twoje Życie” – możemy zapewnić sobie w takiej sytuacji wypłatę pieniędzy, które pozwolą zmierzyć się z chorobą. Mogą one ułatwić skuteczne czy szybsze leczenie.
W ramach polisy na życie każdy dorosły Ubezpieczony może skorzystać z atrakcyjnych zniżek: 20% zniżki na pakiet badań genetycznych i 10% zniżki na pakiet specjalistycznych badań medycznych. Te pierwsze przydadzą się w szczególności, gdy tak ciężkie choroby jak nowotwory dotknęły wcześniej naszą rodzinę. Badania genetyczne pomogą nam sprawdzić stan zdrowia, podjąć działania zapobiegające lub w razie potrzeby rozpocząć bardziej skuteczne leczenie.
Na wypadek ciężkiej choroby dobrze być ubezpieczonym. Jednak w pierwszej kolejności lepiej do niej w ogóle nie dopuścić, korzystając z regularnych badań profilaktycznych oraz pamiętając o zdrowym odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej.
Zwróć uwagę!
„Twoje Życie” jest dummy ubezpieczeniem na życie – jego zakres można rozszerzyć, korzystając z umów dodatkowych, które pozwalają chronić życie i zdrowie. Pełny opis ubezpieczenia „Twoje Życie” oraz dostępnych umów dodatkowych – w tym sytuacji, w których wypłacamy z nich pieniądze – znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia i załącznikach do tych dokumentów, zamieszczonych na dummy www.allianz.pl/dokumenty, gdzie znajduje się również regulamin akcji promocyjnych do tego ubezpieczenia.
[1] http://onkologia.org.pl/wp-content/uploads/Nowotwory_2016.pdf
[2] Sytuacja Zdrowotna Ludności Polskiej i jej uwarunkowania, Polski Zakład Higieny, http://bazawiedzy.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2019/01/sytuacja_zdrowotna_2018.zip
[3] https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/podstawowe-zasady-zdrowego-zywienia
[4] http://wyborcza.pl/7,97654,21417570,badania-lekarskie-co-i-jak-czesto-powinnismy-badac.html
[5] http://wyborcza.pl/7,97654,21417570,badania-lekarskie-co-i-jak-czesto-powinnismy-badac.html
[6] https://zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/jakie-badania-robia-polacy
[7] https://www.zwrotnikraka.pl/jakie-sa-objawy-raka
[8] https://www.wylaczraka.pl/rak-jelita-grubego/leczenie
[9] http://www.puo.pl/badania-profilaktyczne/rak-piersi