W co inwestować małe kwoty?
Wspomniane nieruchomości, które zostały wybrane przez respondentów jako najlepsza forma inwestycji, bez wątpienia charakteryzują się niskim poziomem ryzyka, ale na działanie w tej branży mogą sobie pozwolić osoby, które dysponują setkami tysięcy złotych. Jeśli masz niewielkie oszczędności i chcesz je uchronić przed inflacją, to powinieneś wziąć pod uwagę inne formy inwestowania. Jakie?
Naszą propozycją jest Indywidualny Program Inwestycyjny, będący prostym sposobem na systematyczne oszczędzanie. Przede wszystkim nie potrzebujesz dużych kwot – wystarczy, że będziesz wpłacać minimum 100 zł miesięcznie. Do wyboru masz 15 funduszy, w które możemy inwestować Twoje środki – różnią się one poziomem ryzyka i potencjałem zysku. Oto najważniejsze informacje o tej ofercie:
- To produkt, który ułatwi Ci oszczędzanie i pomnażanie środków. Możesz co miesiąc wpłacać niewielką kwotę, by po kilku latach móc zrealizować Twoje zakupowe marzenie dotyczące np. nieruchomości, samochodu czy też innego celu.
- Pieniądze powinieneś odkładać przez co najmniej 3 lata. Nie musisz dokonywać comiesięcznych wpłat – najważniejsze, abyś rocznie zgromadził dwunastokrotność kwoty, którą zadeklarowałeś.
- Konto możesz obsługiwać online i przez telefon – sprawdzisz tak stan środków, historię rachunku, zmienisz fundusze czy też zwiększysz wartość inwestycji.
- Od 2. wpłaty wszystkie Twoje środki są w całości inwestowane.
- W roku możesz dokonać 3 zmian funduszy dla nowych wpłat i 3 dla wszystkich oszczędności, które masz aktualnie zgromadzone w programie.
- Na wypłatę środków nie musisz czekać do końca zadeklarowanego terminu – możesz to zrobić, kiedy zrealizujesz swój cel.
- Pieniądze zgromadzone w programie są dziedziczone, ale możesz też wskazać osobę uposażoną, do której trafią one w przypadku, gdyby Cię zabrakło.
Dzięki temu programowi Twoje oszczędności mogą być inwestowane na różnych rynkach, w różnych sektorach i branżach, a także możesz swobodnie dysponować zgromadzonym kapitałem. Można dokonywać dopłat do funduszy, ale także wypłacić całość lub część środków z rachunku bez opłat. Pamiętaj jednak, że tak jak w przypadku każdej inwestycji, wiąże się z nią ryzyko. Natomiast dokładamy wszelkich starań, aby było ono minimalne.
Nie wiesz, w co inwestować podczas inflacji? Skontaktuj się z nami, a zaproponujemy sposoby zagospodarowania środków. Ze szczegółami naszej oferty możesz się zapoznać na stronie: https:/www.allianz.pl/pl_PL/dla-ciebie/Inwestycje-i-emerytura/programy-inwestycyjne
Informacja reklamowa
Źródła:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-Polsce-w-styczniu-2022-8278131.html
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/jakie-oszczednosci-maja-polacy-i-jak-inwestuja-raport/rgnw6nk