Ubezpieczenie mieszkania lub domu pod kredyt jest wymagane przez bank i w wersji podstawowej obejmuje zwykle ubezpieczenie murów. Jakie inne opcje warto wziąć pod uwagę?
Według danych zebranych ubezpieczenia majątkowe w Polsce chronią ponad 10 milionów mieszkań i domów, a także znajdujące się w nich przedmioty.[1]
Dowiedz się, jak wybrać najlepszą formę ochrony i czym się kierować, wybierając ubezpieczenie domu do kredytu hipotecznego.
Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank
Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt za pośrednictwem banku czy na własną rękę?
Podczas dopełniania formalności bank najczęściej zaoferuje nam jednocześnie ubezpieczenie nieruchomości do kredytu. I faktycznie – często okazuje się, że oferta jest atrakcyjna, a jej stawka konkurencyjna. Najczęściej jednak bank proponuje tylko podstawową ofertę, czyli ubezpieczenie murów.
Zawsze warto jednak zweryfikować Ogólne Warunki Ubezpieczenia (szczególnie podrozdział „wyłączenia ogólne”), a także koszt ubezpieczenia. Dzięki temu dowiesz się, czy na rynku nie ma ofert w podobnej cenie.
W ofercie Allianz znajdziesz ubezpieczenie domu przez internet. Przydać się może także OC w życiu prywatnym, jeśli przypadkowo zalejesz mieszkanie sąsiada lub Twoje dziecko wybije szybę. W razie niespodziewanej szkody Twój komfort zależy od tego, co obejmuje ubezpieczenie domu lub mieszkania.
Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny – co obejmuje
Ubezpieczenia dodatkowe – czy warto?
Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia mieszkania? Przede wszystkim warto pamiętać, że dom lub mieszkanie u większości polskich rodzin stanowi główny składnik majątku. Warto zatem zwrócić uwagę na dodatkowe ubezpieczenia, takie jak:
- ubezpieczenia stałych elementów (tynków, powłok malarskich, paneli, terakoty, stałej zabudowy kuchni),
- ruchomości domowych (mebli, sprzętu elektronicznego),
- OC w życiu prywatnym (obejmuje m.in. ubezpieczenie od zalania mieszkania sąsiada).
Ubezpieczyciel wypłaci więc odszkodowanie w takich sytuacjach, jak zalanie (zarówno naszego mieszkania, jak i mieszkania sąsiada), kradzież z włamaniem, czy przepięcie.
Wybór polisy należy potraktować indywidualnie i dokładnie zapoznać się z jej zakresem. Mimo że bank wymaga od kredytobiorcy ubezpieczenia murów, warto zapewnić sobie kompleksową polisę, pamiętając między innymi o OC w życiu prywatnym, czy ubezpieczeniu ruchomości domowych.
[1] https://piu.org.pl/ubezpieczenia-zmieniaja-polske-polakow/
Ubezpiecz dom i mieszkanie w Allianz
Dołącz do nas
Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.
Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON 012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.