Czasowe zawieszenie opłacania składek

Będąc „właścicielem”  polisy (czyli osobą decydującą o jej warunkach oraz zobowiązaną do opłacania składek) możesz skorzystać z czasowego zawieszenia opłacania składek w umowach ubezpieczeń:

  • z funduszem kapitałowym, jeśli umowa trwa dwa lata i jest w pełni opłacona za ten okres oraz nie był dokonany z niej częściowy wykup,
  • KAP lub EDA, jeśli posiadasz wystarczające środki na rachunku zysków i nie dokonywałeś ich wypłaty.


W tym celu w okresie prolongaty wypełnij i przekaż do Allianz  (pocztą lub osobiście) „Wniosek o czasowe zawieszenie opłacania składek w indywidualnym lub grupowym ubezpieczeniu na życie”.

Podczas trwania czasowego zawieszenia opłacania składek będziesz zwolniony z opłacania składki, natomiast warunki ochrony ubezpieczeniowej nie ulegną zmianie. Czasowe zawieszenie jest dokonywane z datą pierwszej wymaganej składki przypadającej po wpłynięciu wniosku do Allianz i może trwać nie dłużej niż 12 miesięcy. Zawieszenie opłacania składek może być dokonywane nie częściej niż raz na 4 lata. O dokonaniu zmiany zostaniesz poinformowany w formie pisemnej.

Jeśli opłacając składkę korzystałeś z kwitariuszy, to 14 dni przed zakończeniem okresu czasowego zawieszenia opłacania składek zostaną one wysłane na Twój adres korespondencyjny.

W umowach KAP i EDA podczas czasowego zawieszenia kwota składki (w wysokości takiej jak w pierwszym roku polisowym) jest pobierana ze środków zgromadzonych na rachunku zysków. 
 

 

Korespondencję prosimy przekazywać:

  • pocztą na adres Allianz Polska Centrum Obsługi Klienta, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa,
  • osobiście w najbliższej jednostce Allianz Polska za potwierdzeniem odbioru.